ОШ "ЖАРКО ЗРЕЊАНИН" - Велико Лаоле

07.-11.10.2013. Дечја недеља

Датум: 08. April 2014 20:55 Категорија: Новости

РАДОНИЦЕ

Носиоци активности: директор, педагог, учитељи, наставници, ученици од првог до четвртог разреда, ученици од петог до осмог разреда.

План активности:

Ученици од првог до четвртог разреда:

Понедељак: „У туђој кожи“ - Ученици су држали наста ву уживљавајући се у улогу учитеља.

Уторак: Музички дан - Организована је активност „Музичке столице“. Ученици су се забављали уз музику и такмичили у спретности и брзини.

Среда: Спортски дан – Такмичење ученика од 1. до 4. разреда у различитим спортским активностима

Четвртак: Маскенбал – Ученици су се маскирали по сопственој жељи на веома креативан начин.

Петак: Пријем првака у дечији савез – Рецитовање песмица у част првака (Програм реализован прилоком посете министра просвете).

Ученици од петог до осмог разреда:

Понедељак: Маскенбал

Тема: „Шта ћу бити кад порастем?“ Ученици су се маскирали представљајући она занимања којим желе да се баве кад порасту.

Уторак: Ликовна радионица не тему „Дечја права“

Ученици у након наставе у оквиру одељења илустровали своје идеје о томе шта су дечја права. Идеје су добили уз консултацију са наставницима који су им помогли да осмисле своје радове.

Среда: Спортски дан

Спортска такмичења су изведена пре почетка програма намењеног прослави Дана школе

Четвртак: Изложба кућних љубимаца

Након наставе родитељи су деци довели њихове кућне љубимце. Ђаци су још једном показали велику љубав према животињама и заинтересованост за дружење са њима.

Петак: Музички дан